ÇOBAN DERNEĞİ- YAYLA ŞENLİĞİ 2010

ÇOBAN DERNEĞİ- YAYLA ŞENLİĞİ  2010

(SÜLEYMAN KELOĞLU DERNEĞİ VEYA SON DERNEĞİ)

 

YER GÜZEL, DOĞA GÜZEL, HAVA GÜZEL.

ŞENLİĞE KATILMA İSTEĞİ,  HEYECANI, NEŞESİ,  ÇOŞKUSU, GİYİMİ,  TAKISI, AKSESUARI VE KISACA HER ŞEYİ İLE ŞENLİKTE YER ALAN HALK,  NE YAZIK Kİ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI.  

ÇÜNKÜ!

. 

1- DERNEĞİN SAHNESİ OLAN ŞENLİK ALANIN BİR YERİNE AYRICA UFAK BİR SAHNE KURULMUŞ. BİR KAÇ SANATÇI İLE ÖZEL BİR TV KANALI CANLI YAYIN DİYEREK ŞENLİĞİ İDARE EDİYOR. ŞENLİK İÇİN GELEN HALK,  ALANI ETKİSİ ALTINA ALAN VE KULAKLARI PATLADAN SES TESİSATI İLE KEMENÇESİNİ,  KAVALINI, DAVUL ZURNASINI VE HORONUNU BASTIRAN BAŞKA SESLERE MAHKÛM EDİLDİ.  BUNUN ADI ŞENLİK DEĞİL BEYLER. YAYLADA KONSERDİR.  AMA NEDEN KÜLTÜRÜMÜZ İÇİN ÖZEL BİR GÜNDE BU KONSERİ YAPIYORSUNUZ?  BAŞKA BİR GÜNDE DAHA GÜZEL BİR KONSER YAPABİLİRSİNİZ.  AYRICA TV KANALI ŞENLİĞİ İDARE ETMEMELİ ŞENLİKTE ORTAYA ÇIKAN GÜZELLİKLERİ BULUP HALKA ULAŞTIRMALIDIR. 

.

— HALK, YAYLA ŞENLİĞİNEMİ GELDİ YOKSA YAYLADA TAVERNAYAMI ANLAYAMADI.

. 

2- SANKİ BİR KLÜBÜN GECESİNDEYMİŞİZ GİBİ PRTOKOLLERDEN VE SPONSORLARDAN BAHSETİP REKLAM YAPILDI VE ONLARA SAHNEDE SÖZ VERİLDİ.  AMA O HİZMET İNSANLARINI HALK DİNLEMİYOR VE HALK NEZDİNDE HAK ETTİKLERİ YERDEN UZAKLAŞIYORLAR. HÂLBUKİ ŞENLİKLE İLGİLİ HAZIRLANAN ÇOK SAYIDA BROŞÜRDE VE ALANA ASILMIŞ FLAMA VE AFİŞLERDE O HİZMET İNSANLARININ ADLARININ YER ALMASIYLA, HEM HAK ETTİKLERİ DEĞERİ BULMALARI HEMDE DAHA KALICI VE ETKİLİ OLMALARI SAĞLANMIŞ OLMAZMI?  

.

3- ALAZLI KÖYÜ YETKİLİLERİ BU ŞENLİK İÇİN İYİ NİYETLE HİZMET VERİYOR AMA BİLİNMELİDİRKİ, ECDADIMIZIN BİZLERE EMANET ETTİĞİ BU KÜLTÜR MİRASININ O YERDE VEYA ŞU YERDE OLMASI DEMEK,  O YERİN DIŞINDA KALANLARIN BUNA SEYİRCİ KALMASI DEMEK DEĞİLDİR.  ÇÜNKÜ BU KÜLTÜR MİRASI  O ŞENLİĞE (DERNEĞE)  AYAK BASANLARIN DA MİRASIDIR. O NEDENLE İLGİLİ HERKESİN BU ŞENLİĞE VE BÖLGEMİZDEKİ DİĞER BÜTÜN ŞENLİKLERE AYNI ŞEKİLDE SAHİP ÇIKMASI VE SORUMLULUK ALMASI GEREKMEKTEDİR.

.

EYLÜL 2010

.

HASAN OKHAN OKUMUŞ

E-posta Girişi
E-Mükellef Girişi